Jste zde

Lomo efekt

 1. Otevřeme si fotku a duplikujeme ji
 2. Přejdeme na Barvy → Křivky a nastavíme nějak takto:
 3. Vytvoříme novou vrstvu a následující radiální přechod:
 4. Vrstvě nastavíme režim „Násobení“
 5. Hotovo :-)

Video (Autor: Pavel Petřík)

 

Pokud se Vám toto nechce dělat ručně, stáhněte si Lomo Plugin.

ukázka nastavení pluginu

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lomografie

  Komentáře

  Obrázek uživatele Jindra

  To video sice předvádí že to dovede Vy, to Vám všichni tleskáme, ale neposkytuje NÁVOD začátečníkům, jak to mají dělat. Respektive chybí některé dílčí kroky, bez kterých nelze pokračovat. Například JAK duplikujeme obrázek? Ctrl +c a pak ctrl+v nefunguje a jiný způsob neznám. :( Pravé okno, ve kterém Vy na videu pracujete, ve svém programu nemám a netuším, jak ho otevřít. Takže veliká gratulace jak jste šikovný, že to dovedete. Já bohužel ne, ani s Vaším videem. :(
  Obrázek uživatele Lukáš

  Dobrý den, zřejmě píšete ke špatnému článku, protože zde žádné video není. Nicméně se Vám pokusím odpovědět. Obrázek se duplikuje přes klávesovou zkratku CTRL + D, nebo přes nabídku Obrázek -> Duplikovat. Stačí trošku přemýšlet. Okno se kterým pracuji se skrývá pod nabídkou Barva -> Křivky, což je v návodu napsané...
  Obrázek uživatele Anka

  Ja som fakt asi blbá alebo čo,ale nerozumiem tomu )= Konkrétne bodu 3. Už sa snažím to pol hodinu urobiť,ale mne ten prechod ani za toho Boha neurobí )= Už som fakt zúfalá,nepomôže mi niekto?
  Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

  Taky za boha nemůžu udělat ten radiální přechod, kruh se mi dělá uprostřed a ne podél okrajů, jak by měl: jako že prostředek je tmavý a k okrajům je to světlejší... Ale jinak bych takových návodů jak zajímavě upravit fotky aby nevypadaly obyčejně uvítala víc :)
  Obrázek uživatele Switch

  Díky za návod, sice po delší době, ale přišel jsem na všechny kroky a výsledek je perfektní. Pro začátečkníky by bylo lepší se trochu rozepsat :-) Ale jinak fajn návod, už dlouho jsem si chtěl něco podobného vyzkoušet - Lomo je prostě originální.
  Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

  Sorry,ale z tohodle se to nedá vůbec pohopit nemůžete to přepsat jednoduše jako klikni sem pak sem atd-pro začátečníky.Já třeba skončila u nová vrstva a radiální přechod vůbec nevím na co kliknout nikde to není.Z tohodle by to fakt nikdo nepochopil.Nebo aspoň ten lomo pluing dát normální odkaz z kterýho se mi to rovnou začne stahovat a pak ještě napsat jak to dát do gimpu.Nebo nevim co bych s Tím dělala.Děsný návody fakt úplně nanic.
  Obrázek uživatele Switch

  Udělal jsem krátký videonávod, ke shlédnutí je na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=gxzJZUriRlE - dle toho už by mělo být jasné všem jak udělat ten radiální přechod. Krok č. 3 v návodu jsem vynechal - myslím, že si tím lze usnadnit práci, aniž by to oblivnilo výsledek, ale třeba se pletu..?
  Obrázek uživatele Lukáš

  Super video, díky ;) Můžu ho sem vložit jako embed? Myslím že spoustě lidí pomůže
  Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

  Promiň,ale to video nepomůže fakt nikomu.Já ho viděla a vůbec nevíc co mám dělat.Ta šipka vůbec není poznat co tam s ní dělá a výsledná fotka stejně nakonec lomo vůbec nevypadá.Ty by ses měl jít nechat někam vyšetřit jestli Ti ty tvoje návody přijdou jako srozumitelný a tohle video dobrý.Protože Ti tady milion lidí píše,že to nechápe.To je takovej problém napsat klikni na tohle pak na tohle?
  Obrázek uživatele Switch

  Kritizovat umí každý, já třeba podle návodu přišel na vše, i když mi to chvilku trvalo... Jediný fígl u kterého jsem strávil nejvíce času byl Radiální přechod, fígl je v tom kliknout na ikonku <strong>Mísení: Vyplňování barevným přechodem<strong> vše nastavit podle popisu a poté kliknout doprostřed obrázku, držet tlačitko myši a vytáhnout směrem k okraji - na videu je tzv. Radiální přechod od času 1:16 - 1:39 vidět. Nevím co na tom nechápeš... Jestli ti to nepřijde jako LOMO, změň si nastavení barev v bodu č.2 jinak, nebo si rovnou pořiď Lomo fotoaparát k tomu určený.. Na youtube máš spoustu návodů v angličtině, zkus třeba zabrouzdat tam. Nechci být nepříjemný, ale myslím, že stránky http://gimp.4fan.cz/ se alespoň snaží přiblížit uživateli funkce Gimpu - když čtu komentáře mám smýšené pocity, příliš plýtváte negativními slovy a hned píšete jak to nejde... Ale ono to tak není, jde to.
  Obrázek uživatele Switch

  Jasně Lukáši, video můžeš použít - myslím, že vy to mohlo spoustě lidem pomoct, jinak super stránky, hodně jsem se inspiroval a spoustu návodů si projel a vyzkoušel, je dobře, že jsou lidi jako ty. Propaguju tvůj web i na svém blogu http://switch2world.blog.cz/ v článku o Gimpu - myslím, že o takovém webu by lidé měli vědět, co mě mrzí, že spousta lidí nepřemýšlí a hází komentáře, že je to k ničemu a přitom to ani pořádně nezkusí... Držím palce, ať se ti daří. Fakt máš super web. Pavel "Switch" Petřík
  Obrázek uživatele Lukáš

  Děkuji :)
  Obrázek uživatele :)

  Náhodou ten lomo efekt je dost dobre vysvetleny a video je taky skvely... nwm co na tom vsici nechapou :D..... hej skvely ted uz vim poradne jak na to :D :) diky

  Přidat komentář