Jste zde

Převlečte si Gimp do jiného kabátu

Témata stáhnete na webu http://art.gnome.org/themes/gtk2. Stačí si vybrat a klepnout na odkaz Download.

Mě se líbí téma Tactile. V návodu budeme instalovat toto téma. Po klepnutí na Download se stáhne soubor ve formátu Tactile.tar.gz. S tímto archivem si poradí buď svobodný, zdarma dostupný 7zip, nebo placený WinRAR.

Po rozbalení dostanete složku Tactile, obsahuje soubor index.theme, ten můžeme smazat. Zajímá nás jen složka gtk­‑2.0 kterou nakopírujeme do C:\Users\[vaše_uživatelské_jméno]\.gimp­ 2.8\themes. A přejmenujeme na název tématu, tedy Tactile. Spusťte Gimp, přejděte na Upravit → Předvolby → Témata.

V seznamu vyberte svoje nové téma a klepněte na Budiž. Restartujte Gimp a je hotovo.

Kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Mara

Ahoj.Tento odkaz mi nefunguje.Kde bych mohl najít ty témata Gimpu prosím..
Obrázek uživatele Forseti

Nějaké motivy se dají stáhnout odtud http://thegimp.ca/category/gimp-themes/ Abych upřesnil postup pro Gimp 2.8: Stáhnout archív se vzhledem -> rozbalit do složky C:\Users\[vaše_uživatelské_jméno]\.gimp­ 2.8\themes -> otevřít Gimp (nebo jej restartovat) -> nastavit vzhled v Upravit → Předvolby → Motiv -> Potvrdit a restartovat Gimp. Snad jen malé upozornění - ne všechny vzhledy jsou udělané správně a může se stát, že některý nebude fungovat jak má.
Obrázek uživatele Tomáš

Přesně toto jsem hledal, díky moc
Obrázek uživatele lulu

Dobrý den, dají se někde stáhnout i motivy pro gimp 2.6?? A kdyby ano, byl by postup stejný?? Děkuji, lulu
Obrázek uživatele Forseti

Dle toho co píšou v popiskách u jednotlivých motivů na stránce kterou jsem odkazoval výše, jsou to motivy pro Gimp 2.6, 2.7 a 2.8. A dle návodu, který tam je na stránce http://thegimp.ca/how-to-install-a-new-theme-in-the-gimp-in-windows/ by to mělo být obdobné nastavení jako pro Gimp 2.8, i když oni to dávají do složky C:/Program Files/GIMP 2/share/GIMP/2.0/themes, ale to je jen další alternativa odkud Gimp načítá motivy.
Obrázek uživatele Jura F

Ahoj, mám naINSTALOVÁN GgIMP 2.8.22 V menu Nastavení nemám žádné možnosti,, jak změnit vzhled. Konkrétně se chci zbavit nevyhovujícího zvýraznění vybraných polí seznamu, kdy barva zvýraznění splývá s textem. Nabídka Předvolby, Motiv, nabízí jen dvě velikosti, jinak nic. Už jsem i přeinstaloval, ale nabídka Předvolby je stále nějaká neúplná - osekaná. Děkuji. JUra

Přidat komentář