Jste zde

Gimp - Pluginy

Začneme tím, že si nějaký plugin vyhledáme na webu Registry.gimp.org a stáhneme. (Pokud v Gimpu upravujete fotky, doporučuji Fake HDR effenct.) Plugin je vlastně soubor s příponou *.scm.

Výchozí adresář s pluginy je C:\Program Files (x86)\GIMP-2.0\share\gimp\2.0\scripts. Zde se nacházejí pluginy již v Gimpu obsažené. Sem teoreticky stačí nově nabytý plugin nakopírovat. My si ale vytvoříme novou složku (kdekoliv) s názvem „externi-pluginy“ (V názvu by neměla být mezera). Teď ji editoru musíme vnutit. Otevřeme Gimp a přejdeme na menu Upravit → Předvolby. Zde rozbalíme menu Adresáře a klepneme na skripty. Tady klepneme na ikonku papíru a poté na ikonku adresáře.

Zde v dialogovém okně otevřeme naši složku „externi-pluginy“ a klepneme na tlačítko Budiž. Restartujeme Gimp a je hotovo, plugin je funkční!

Komentáře

Obrázek uživatele LR

Nikde tam Adresář ani menu adresáře nemam ....
Obrázek uživatele Lukáš

Pro verzi 2.8 platí: Úpravy -> Předvolby -> Složky
Obrázek uživatele Petr

potřebuji otevřít obrázky z příponou DDS a nevím jak na to, dík.
Obrázek uživatele Forseti

je třeba stáhnout plugin DDS (https://code.google.com/p/gimp-dds/downloads/list) a zkopírovat soubor dds.exe do složky s pluginy, obvykle C:\Program Files\GIMP 2\lib\gimp\2.0\plug-ins a restartovat Gimp
Obrázek uživatele lewas

Tak mám problém s otevřením DDS, plugin jsem nainstaloval a pořád se nedají otevřít DDS soubory.
Obrázek uživatele Forseti

Nevím, jestli si psal ještě někde do jiného vlákna na tomhle webu, nicméně někdo jiný se ptal na to samé takže to vyřešíme na 1 místě -> mrkni se tady http://gimp.4fan.cz/comment/1884#comment-1884
Obrázek uživatele Jarda

Fotím do formátu RAF a tento program ho nepodporuje. Existuje nějaký Plugin, který to umí napravit?

Přidat komentář