Jste zde

iMac [doplněno o video]

 1. Vytvoříme nový obrázek o rozměrech 600x500px a vyplníme jej černou barvou.
 2. Vytvoříme novou vrstvu a nakreslíme obdélník o rozměrech 345x230px.
 3. Přejdeme na menu výběr a zvolíme nabídku zaoblený obdelník a poloměr nastavíme na 5%.
 4. Změníme barvu popředí na #D9D9D9 a barvu pozadí na bílou (#FFFFFF). Zvolíme nástroj přechod a zprava doleva s ním vyplníme obdélník.
 5. Vytvoříme novou vrstvu a zopakujeme kroky 2 a 3 s tím rozdílem, že obdélník nakreslíme menší (např. 337x173) a vyplníme ho černou barvou.
 6. Vytvoříme novou vrstvu a spolu s ní nový obdélník. Umístíme jej na místa našeho pomyslného displaye. Viz. Obrázek níže.
 7. Změníme barvu popředí na #3358c1 a barvu pozadí na #006cb8. Zvolíme nástroj přechod a se zhora dolů s ním vyplníme obdélník.
 8. Vytvoříme novou vrstvu a umístíme ji těsně nad vrstvu „pozadí“. (Pro změnu) vytvoříme nový obdélník (např. 107x193) a umístíme jej na spod počítače. Viz. Obrázek níže.
 9. Přejdeme na menu Vybrat a následně zvolíme zaoblený obdélník. Poloměr nastavíme na 85%. Zaškrtneme také volbu Konkávní.
 10. Barvu popředí změníme na #777777 a barvu pozadí na bílou.
 11. Klikneme na menu Vybrat a vybereme nic. Nyní použijeme nástroj Přesun (B) a posuneme vrstvu. Mělo by to vypadat jako na obrázku níže.
 12. Nyní vybereme pomocí obdélníkového výběru přebytečnou část vrstvy a smažeme ji.
 13. V dolní části stojanu vytvoříme tenký obdélík a pomocí nástroje zaoblený obdélník zaobláme jeho rohy. Hodnotu nastavíme na 30%. Barvu popředí nastavíme na #777777 a obdelník vyplníme přechodem.
 14. Stáhneme si tuto ikonku a umístíme ji na střed pod display.
 15. Vytvoříme novou vrstvu, kterou umístíme nad všechny ostatní. Vybereme nástroj výběr eliptických oblastí a označíme vrchní část počítače. Výběr vyplníme bílou barvou a krytí vrstvy nastavíme na 10%.
 16. Umažeme kruh okolo počítače a můžeme se kochat výsledkem :).

Video:

Kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Karl-Heinz

Ale ta ikonka s tím Apple znakem na té stránce není.
Obrázek uživatele Roland

Zdravím , zajímá mě jestli musím použít přesně rozměry v px jaké jsou výše uvedené nebo můžu použít svoje ( např. kdybych chtěl iMac nastavit jako tapetu ) ? :)

Přidat komentář