Jste zde

Na Gimp 2.8 si ještě nějákou dobu počkáme...

Web Libregraphicsworld.org informuje, že Gimp prochází krizí, a chybějí vývojaři.  (V současné době na Gimpu pracují pouze 2!). Prý chybí zhruba 1,5měsíce práce na každého vývojaře.

Na novinky, které přinese odložená verze 2.8 se můžete podívat v tomto videu

Zdroje: Root.cz
http://libregraphicsworld.org/

Kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele PetrV

Popravdě je tahle zpráva pro mě hodně nemilým překvapením. Myslím, že tímhle Gimpu definitivně ujel vlak a že se opravdu stal pouze "programem pro kutily". Uvažoval jsem, že by se někdy mohl prosadit i ve firemní praxi - ale není k tomu vůle, a to ani nejmenší. Škoda. Dobře se s ním pracuje. Moc dobře. Ale je to neprofesionální program. Potřebuju něco víc, opravdu daleko, daleko víc - CMYK, 48 bitů atd. A hlavně daleko svižnější program (rychlejší překreslování, lepší práce s filtry atd.).
Obrázek uživatele Lang

Osobně se přiznám, že k focení nejvíce potřebuji doladit jas, kontrast, barvu, naklonit, retušovat atd. program Gimp je pro mne "bomba!" Nabízí toho zadara až až !!! Hezký den tvůrcům Gimpu! Děkuji, že mají sílu a výdrž dělat něco pro lidi. Jistě je zde v programech velká konkurence (ale schválně, najděte někde program zadarmo, kde si můžete obraz naklánět, klopit ...) pak už jsou to jen Photoshop, ZPS X a ty zdarma nejsou. Gimp ve své starší verzi poslouží doslova všem zaníceným amatérům, natož pak propracovanější novější verze Gimpu. Vlastně chci jen poděkovat, v žádném případě kritizovat - to dnes umí každý!

Přidat komentář