Jste zde

Neonový text

 • Vytvořéme si nový obrázek. Plátno vyplníme černou barvou
 • Napíšeme libovolný text (volím písmo Sans Bold, velikost 133px)
 • Vycentrujeme jej nástrojem Zarovnání (Q)
 • Klikneme na menu Vrstva → Automaticky oříznout vrstvu
 • Vybereme nástroj Štětec (P). Písmena spojíme čarami
 • Přejdeme na Vrstva → Velikost vrstvy dle obrázku
 • Přejdeme na Filtry → Rozostření → Gaussovské rozostření 
 • Nastavení hodnoty rozostření závisí na velikosti písma, snažte se dosáhnout tohoto (nastavil
 • jsem 10):
 • Přejdeme na Filtry → Alfa do loga → Neon. Nastavení hodnoty opět závisí na velikosti písma, které jsme zvolili, mě vyhovuje 25. Barvu pozadí necháme černou. Záři zvolíme tak, jak je libo ;)
 • Hotovo :)

Video:

XCF soubor: neonovy_text.xcf

Komentáře

Obrázek uživatele BoWhooE

Myslel jsem si, že to bude něco s filtrem neon :) Pěkný návod :)
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

AHOJ, JSEM ZAČÁTEČNÍK A CHTĚLA BYCH POPROSIT O RADU, VYTVOŘILA JSEM SI PODLE ZDEJŠÍHO NÁVODU NEONOVÝ EXT, KTERÝ BYCH POTŘEBOVALA VLOŽIT DO TAPETY KTEROU JSEM TAKY VYTVÁŘELA ZDDE,,,, POKAŽDÉ KDYŽ VYTVOŘÍM NEON TEXT TAK SE MI OTEVŘE V NOVÉM OKNĚ A NEMOHU HO DOSTAT DO OBRÁZKU KAM POTŘEBUJU. MOC DÍKY ZA RADU
Obrázek uživatele BoWhooE

Všechny vrstvy v novém obrázku sloučíš do jedné a obarvíš černou (pokud hceš jenom ten text dát na nějaké pozadí) pak jednoduše Ctrl+C a V a ukotvíš a je to. ;)
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Ahoj. Prosím, už se tím zábývám hodinu. Mohl byste mi poradit, jak udělat neonový text do obrázku? Tzn. že mám vybranou fotku, kam chci do nějakého rohu napsat text a chci, aby pozadí fotky pod textem zůstalo. Když jsem to dělala podle Vašeho návodu, tak jsem dospěla k tomu, že ořezaný neonový text např. s bílým pozadím mám na fotce. Tzn. že mi to vytvořilo nepěknou kostku na hezkém obrázku. Prosím, jak na to?
Obrázek uživatele Lukas-MalejDoom

-Vytvorit novou vrstvu pruhlednou... a potom uz pokracujes tim stejnym zpusobem akorat ze to pozadi vrsty NEONOVY TEXT nechas pruhledne... :) Zacnes vlastne delat az ten text :)
Obrázek uživatele BoWhooE

Stačí, když si vybereš vrstvu s neonovým textem a dáš Barvy > Barva do alfy a tam vybereš barvu, kterou má to pozadí... Škaredý rámeček zmizí a máš jenom ten neonový text :)
Obrázek uživatele Payn

Moc ti děkuji, že si to jsem dal. A taky za to, že jsi k tomu udělal i video, protože já jsem na tohle levá a moc mi nejde pochopit text, ale podle videa jsem to zvládla, troufám si říct, že na jedničku :)
Obrázek uživatele Blackari

čauko. teraz om si to chcel spraviť no v mojom Gimpe nemám nátroj na vytvorenie neonového písma (verzia 2.6.1000 alebo 2.6.11) http://screenshot.cz/ARIKL/ ako to mám vyriešiť ?
Obrázek uživatele Polo Apolo7

LOL to je fakt bomba! zmáknul jsem to běhyem pěti minut. Fakt super určitě dělejte další návody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Přidat komentář