Jste zde

Tapeta se srdíčkem

Co budeme potřebovat?

Začínáme

Vytvoříme nový obrázek s rozměry 1600×1200 a vyplníme jej červenou barvou #8f001a. Vytvoříme novou vrstvu, nazveme ji „pozadi 1“. Vyplníme ji barvou #a80057. Ve spodní části obrázku vytvoříme kruh. Pokud chcete mít naprosto stejný výsledek jako já, velikost kruhu bude 950×580px a poloha 120 na 515.

Klepneme na Vybrat › Zaoblení hodnotu nastavíme na 300px, potvrdíme a stiskneme Delete. Znovu klepneme na menu Vybrat a zvolíme Nic.

Vytvoříme novou vrstvu, nazveme ji „pozadi 2“, vyplníme ji barvou #5d003d. Vytvoříme novou kružnici s rozměry 1560×1130px a polohou 29 na 35.

Přejdeme na Vybrat › Zaoblení a nastavíme na 350px. Stiskneme Delete. Znovu přejdeme na menu Vybrat a zvolíme Nic. Dostaneme toto:

Vytvoříme novou vrstvu s názvem „záře“ Vybereme nástroj štětec. Stopy si zobrazíme jako seznam.

Vybrtrme stopu „Ray_Brushes_Set_1_by_xCassiex24.abr-009“ škálu nastavíme na 0,75. Barvu popředí si natavíme na bílou a vyplníme stopou obrázek.

Krytí vrstvy „záře“ nastavíme na 25%. Duplikujeme vrstvu „záře“, vznikne nám tedy vrstva s názvem „záře kopie“. Klepneme na ni a nastavíme jí krytí na 50%. Klepneme pravým tlačítkem na vrstvu „zare kopie“ a na „alfa do výběru“. Přejdeme na menu Vybrat › Zmenšit hodnotu nastavíme na 1px. Stiskneme klávesu Delete, poté klikneme na Vybrat › Nic.

Vrstvu „pozadi 2“ přesuneme úplně nahoru, abychom dostali toto:

Vytvoříme novou vrstvu s názvem „Srdce“. Barvu popředí nastavíme na černou. Pokud nemáme, zvolíme nástroj Štětec a vybereme stopu „heart.abr-009“. Škálu nastavíme na 2.00. Srdce umístíme nějak takto:

Vytvoříme novou vrstvu, nazveme ji „efekt 1“. Vybereme si stopu „Attack_Brushes_by_rubina119.abr-005“. Škálu nastavíme na 1.10, barvu popředí na bílou a stopu umístíme nad srdce. Vrstvu „efekt 1“ umístíme pod vrstvu „Srdce“ a nastavíme jí režim „Sloučení zrnitosti“.

Vytvoříme novou vrstvu s názvem „efekt 2“. Vybereme stopu „Attack_Brushes_by_rubina119.abr-006“ Škálu nastavíme na 0,8 a krytí vrstvy na 45%. Zkontrolujeme, zda je vrstva „efekt 2“ pod vrstvou „Srdce“ a nad vrstvou „efekt 1“. Štětcem klepneme do srdíčka tak, abychom dostali toto:

Vytvoříme novou vrstvu „efekt 3“, zkontrolujeme, že je umístěná pod vrstvou „Srdce“. Vybereme stopu „freshemedia_28abstractcurves.abr-019“ škálu nastavíme na 1.00. Čáru umístíme na pravou stranu srdce. „Abstract_Brushes_Vol_5_by_rubina119.abr-002“ se škálou 0.55 umístíme vlevo. Vrstvě „efekt 3“ nastavíme krytí na 50%.

Náš obrázek by nyní měl vypadat takto:

Vytvoříme novou vrstvu s názvem „odlesk“, bude umístěna pod vrstvou „srdce“. (máme aktivní vrstvu odlesk) Do srdce umístíme kružnici s rozměry 230×230px.

Kruh vyplníme bílou barvou, přejdeme na Vybrat › Nic a na Filtry › Rozostření › Gaussovské rozostření obě hodnoty nastavíme na 300. Kolem srdce vznikne pěkná záře, pro zvýšení intenzity záře duplikujeme vrstvu „odlesk“

Vytvoříme novou vrstvu „hvězdy“.(pod vrstvou „srdce“) Zvolíme stopu „LadyVictoire_Stars_4.abr-003“ se škálou 1.00 a vyplníme s ní vrstvu.

Přejdeme na Barvy › Křivky. Přepneme se na kanál Alfa, který nastavíme takto:

Vytvoříme novou vrstvu „hvězdy 1“. Znovu vyplníme vrstvu stopou „LadyVictoire_Stars_4.abr-003“ se škálou 1.00 a opět přejdeme na Barvy › Křivky. Přepneme se na kanál Alfa, který nastavíme takto:

Písmem Sans Bold velikosti 60px napíšeme „Love“ a nástrojem perspektiva jej takto deformujeme:

Na vrstvu „Love“ klepneme Pravým tlačítkem a zvolíme „Velikost vrstvy dle obrázku“, znovu na vrstvu klepneme pravým tlačítkem a zvolíme „Alfa do výběru“. Přejdeme na Filtry › Šum › HSV Šum a nastavíme takto:

Klepneme na Vybrat › Nic. Filtr aplikujeme ještě . (3× zmáčkneme CTRL + F). Přejdeme na Barvy › Barva do Alfy, zde nastavíme černou barvu (#000000). Režim vrstvy „Love“ nastavíme na sloučení zrnitosti a krytí nastavíme na 40%.

Skryjeme vrstvu srdce a vrstvu pozadí. Na vrstvu pozadí klepneme pravým tlačítkem a zvolíme „Sloučit viditelné vrstvy“. Ve volbách zaškrtneme „Oříznout dle obrázku“. Skryté vrstvy si znovu zobrazíme.

Klepneme na vrstvu „Srdce“ pravým tlačítkem a zvolíme „Alfa do výběru“. Fleky uvnitř srdce obkroužíme volným výběrem, nezapomeneme nastavit režim na „Ubrat z aktuálního výběru“.

Zůstane nám tedy označen jen obrys srdce. Klepneme na Vybrat › Zvětšit, nastavíme 2px. Klepneme na vrstvu „pozadi 1“ a stiskneme klávesu Delete – srdce zčervená. Klepneme na Vybrat › Nic a máme hotovo :)

stáhni si Výsledek [inline:wallpaper_heart.xcf]

Kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Lukas-MalejDoom

Prosim vas mam gimp 2.0 a kdyz jsem se na tento navod koukal... vse ok ok ok ale kde mam vzit to srdce? popripadne kde stahnout a kam dat abych to mel v tom gimpu dík
Obrázek uživatele Lukáš

srdce se skrývá pod nadpisem Co potřebujeme, konkrétně zde: http://kaiprincess.deviantart.com/art/Heart-Brushes-New-Set-101018242
Obrázek uživatele Jitka

Je to strašně krásné, děkuji za návod :-) Povedl se mi :-)
Obrázek uživatele PetrV

Je to prima, ale mohl jste Lukáši ukázat i jak se dělá srdce ;-) není to tak náročné, když se použije Pero, že :-) Ale i tak je to moc prima, opravdu díky.
Obrázek uživatele Lukas-MalejDoom

aha... a to mam nekam dat? jsem v tom novacek :-D
Obrázek uživatele Lukáš

Brushe ve výchozím nastavení patří sem: C:\Program Files\GIMP-2.0\share\gimp\2.0\brushes
Obrázek uživatele Lukas-MalejDoom

ok dík :)
Obrázek uživatele peterek J.

S novým designem přišlo i něco, něco náročnějšího. Již to není ten web s radami pro nooby, toto už je pokročilejší rada, pokročilé funkce, nic pro začátečníka. Vždycky tu byl navod, kde se i naprostý amatér vyznal. V tomto již ne.. Je to takovým nepatným zklamáním..
Obrázek uživatele Lukáš

Co konkrétně Vám nejde? Mohu návod upřesnit...
Obrázek uživatele Lukas-MalejDoom

Kdyztak ja naprostej amater jsem toto zvladnul... sice jsem netusil jak pouzit brushere a kam je dat ale kdyz mi tu poradili hned to slo ;) zacinal jsem stim a hned 2den jsem to udelal a celkem se to i povedlo :D i kdyz to LOVE jsem preskocil protoze to nemela byt valentinskej wallper ale jenom wallper :D
Obrázek uživatele hmm

Prosim Vas nechapem tomuto ...... Vybrtrme stopu „Ray_Brushes_Set_1_by_xCassiex24.abr-009“ škálu nastavíme na 0,75. Barvu popředí si natavíme na bílou a vyplníme stopou obrázek.
Obrázek uživatele Lukáš

Musíš prostě dostat výsledek který je na obrázku níž ;). Tou stopou „Ray_Brushes_Set_1_by_xCassiex24.abr-009“ jsou vytvořeny ty bílé čáry.
Obrázek uživatele Jitka

Chci se zeptat, kde je ten režim „Ubrat z aktuálního výběru“? Nemůžu to najít.
Obrázek uživatele Lukáš

<p>Pro pochopení jsem vytvořil <a title="Ubrat z aktuálního výběru" href="http://img573.imageshack.us/img573/4294/screenshot003f.png" target="_blank">obrázek</a>.&nbsp;:)</p>
Obrázek uživatele Jitka

Děkuji moc :-)
Obrázek uživatele DOWNLOAD

Hele už sem to začal delat no tie stopy nemám nemohly by ste mi dát download dekuji...
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Kde stáhnu tento bruhes „Ray_Brushes_Set_1_by_xCassiex24.abr-009“ a tento brushes ? „Attack_Brushes_by_rubina119.abr-005“
Obrázek uživatele Lukáš

Všecko je v odkazech nahoře :)
Obrázek uživatele xD

Hej kdys to stahnu tak tam jsou neake blbosti pls poradite ??
Obrázek uživatele WaCzup

Když stáhneš co, jaký blbost..? Screen popř. podrobnej popis? :)
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Dobrý den, jsem taky začátečník, ale pár návodů jsem již zvládla. Jen nemůžu najít u sebe v gimpu 2.8.10. (myslím) to zaoblení. Předem moc díky za pomoc.
Obrázek uživatele WaCzup

Momentální název této funkce je podle mě rozostřit :) // Vybrat ->Rozostřit delete a získáš ten "rozmazanej kruh" ne ostrej :)

Přidat komentář