Jste zde

Text ve dřevě

Co budeme potřebovat?

1. krok

Otevřeme staženou texturu v Gimpu. Pokud máte, stejně jako já slabší počítač, zmenšete texturu na 50%. To tak, že pravým tlačítkem klepnete na vrstvu s texturou a zvolíte změnit velikost vrstvy. Šířku nastavte na 640px, výška se nastaví automaticky. Potvrďte tlačítkem Škálovat.

2. krok

Písmem Sans napíšeme nějáký text. Pokud se Vám nelíbí rozestup písmenek, nastavte zápornou hodnotu v kolonce pro rozestup písmenek

3. Krok

Přepneme se na vrstvu Pozadí a vybereme nástroj "Výběr dle barvy"[Shift + O]. Klepneme do vrstvy abychom dostali např. Takovhle výběr.

4. krok

Přepneme se zpět na vrstvu s textem. Klepneme na ni pravým tlačítkem a zvolíme "Přidat masku vrstvy". V okýnku, které vyskočí zaškrtneme "Výběr". Potvrdíme tlačítkem Přidat

Závěr

Nyní už stačí klepnout na Vybrat → Nic a je hotovo :)

Zdroj: Youtube.com

Kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Jana Nečasová

Potřebuji jen stáhnout ten podklad toho dřeva, mohl by mi někdo poslat přímý odkaz kde si to stáhnu. Ten co je v návodu se mi nějak nedaří. Děkuji
Obrázek uživatele Jana

Prosím kde mám stáhnout to pozatí toho dřeva? Prosím pomozte mi :((( to co tam je, ten odkaz, to je na moje sílý. Ostatní zvládnu, jen potebuji základní obrázek. Děkuji mnohokrát.
Obrázek uživatele PetrV

Ježíš to je rozkošné :-) tak tohle je vážně best. Takovýto postup mě vážně nenapadl. Je to vážně dobré, jen přemýšlím, jestli to nemá nějaké mouchy... jestli se to dá použít na jakýkoliv podklad.
Obrázek uživatele Gilli

1) Otevřte si - http://paulensane.deviantart.com/art/Darker-Wood-66066645 2) Po pravé straně stránky by mělo být napsáno - Add to Favourites Download File <------------ ZIP download, 2.3 MB <---------- Shop Similar Prints
Obrázek uživatele PetrV

Sluší se podotknout, že takovéto možnosti při vytváření masek vrstev nemá ani photo-paint a myslím, že ani Photoshop. Gimp zkrátka vždycky překvapí... ještě aby pluginy a efekty měly preview a používal bych ho přednostně.
Obrázek uživatele Nepodepsaný

daj si do google : drevo plot :D a najde dreva hafo
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Já vám chlapi nevím, dělám to přesně podle návodu a vždycky mi to ty písmenka kompletně přemázne:-(
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Vyzkoušej si různé výběry podle barvy - čím víc barvy to vybere v místě písma, tím víc bude text viditelný. Chce to zkoušet!
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Ještě jednu fintu můžeš použít. Textovou vrstvu duplikuj a pracuj s nimi postupně. U nejvyšší si při práci se spodní vypni viditelnost, aby ti nepřekrývala výsledek. Když při výběru podle barvy na pozadí zvolíš trochu jiný odstín, bude výsledek daleko viditelnější.
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

zkus zaškrtnout invertovat v okně 'přidat masku'...
Obrázek uživatele Cruelka - začátečník GIMPer

Ahoj, vím že je to trošku OTP, ale může mi tady někdo poradit, jestli bych takovýhle efekt udělala ve photoshopu? Případně jak? :)) Děkuju :)
Obrázek uživatele Michelle

Mám dotaz :) má někdo ověřené zda-li se dá tato textura dřeva použít i pro komerční účely? Je vážně povedená.... Díky za info.
Obrázek uživatele nicefox1

Tato textura je autorem <a href="http://paulensane.deviantart.com/art/Darker-Wood-66066645">PaulEnsane</a> licencována s Creative Commons licencí <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/deed.cs">BY-NC-ND 3.0 (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0)</a>.
Obrázek uživatele Michelle

Už jsem Paula kontaktoravala přímo, licence stojí 300 USD.
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Ahojte,chtěla bych se zeptat ( jsem totiž začátečník,tudíž to bude asi trapná otázka) No prostě.. když dám "Výběr dle barvy" tak jak mám udělat aby ten "efekt" zmizel? on mně nechce zmizet a mě se potom celý Gimp seká atd.. moc děkuju za odpověď.Zatím
Obrázek uživatele Lukáš

Vybrat -> Nic ;)
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Super návod, dá sa to jednoducho spraviť len si treba nájsť pekné pozadie (Neviem ako vy ale podľa mňa ten nápis čo je v strede obrázku, ktorý je k návodu, pomerne irituje :D). Môj výtvor -> http://prntscr.com/4im187
Obrázek uživatele Lukyn Sedloň

nefachčí to :'(

Přidat komentář