Jste zde

Instalace Gimpu - vlastnictvi vice verzi

Dobry den mel jsem Gimp 2.6 a chtel jsem si nainstalovat nove stazeny 2.8. Problem nastal ,kdyz mi "pozral" Gimp 2.8 ten stary 2.6 ,jak to ? Ja myslel ,ze jako u Zoneru budu mit obe verze separatne s ikonou na plose a moznosti vyuzivat obe verze,ale nic podobneho se nestalo ?
Jak mit obe dve verze timto zpusobem k dispozici ? Diky za radu. (uz mam pro jistotu spet stazeny 2.6)
U starsi verze je sirsi vyber stop pro klonovani ,ten prakticky ubyl z 90% u Gimpu 2.8 a jeste po instalaci 2.8 neni ikona na plose ,da se pouze nastavit na listu. Zmizel prakticky posuvnik u pruhlednosti a byl nahrazen pracneji ovladatelnymi sipkami pro posun - otrava ! A to jsem jen "hodil oko". Pozitivum cestina zustala i kdyz nebyla v nabidce 2.8 pri instalaci z puvodniho 2.6. Jak to tak dnes chodiva asi starsi - lepsi ????

Obrázek uživatele Forseti

tak s těmi verzemi asi neporadím, ale co se týče těch věcí na které si stěžuješ tak jdou řešit:

těch stop je tam podle mě více ne? no a pokud ti to nestačí tak si můžeš postahovat nové, stačí do googlu zadat gimp brushes a vyjede ti toho plno. Tady jsem popisoval instalaci štětců / stop

Ikonu na plochu vyhodíš tak, že si tam uděláš zástupce :-D. S podržení CTRL si ho třeba z nabídky start přetáhneš.

Posuvník bych viděl spíš jako změnu k lepšímu. Je teďka vertikálně rozdělený (ikdyž to není vidět, krom toho, že se ti změní kurzor) na 2 části. V horní půlce to je pro rychlejší posun no a pokud táhneš ve spodní půlce tak je to pro přesnější manipulaci.

Obrázek uživatele Novak

Ja prisel ještě na jedno zhorseni a to prevod PDF formatu do JPG. Gimp 2.6 bez problemu ,občas se vytvoril posun napr. u pisma ,stacilo provest znovu .ale u Gimpu 2.8 to konvertuje s pruhy. Jako když mas klasickou cb.kopírku. Znas to? Když mas pruhy přes str. kterou kopirujes.
Ja jsem si něco z pisma z Wordu stahoval ,abych jej mel pro Gimp a když jsem to zkusil v 2.8 ,objevil se tento problém.

Obrázek uživatele Forseti

Tak jsem to s tím PDF zkusil a žádné pruhy nepozoruju. Normálně jsem to PDF otevřel, vybral stránku, kterou chci importovat a uložil jako JPG a vypadá to normálně (vizuálně originál == kopie).

Přidat komentář