Jste zde

trhlina v obrázku

Dobrý večer, ráda bych vytvořila v obrázku iluzi trhliny, kterou je vidět jiný obrázek, mohli byste mi prosím poradit, jak na tu trhlinu? Děkuji :-)

Fórum: 
Obrázek uživatele Forseti

Jak to myslíš? třeba tak nějak? (klikni pro zvětšení)

vog3l4vrr9k686wb39bk.jpg   tppjyojhkz6ra4gnqc8p.jpg

Pokud ano, tak je to úplně jednoduché:

  1. Stáhni si na internetu nějaký obrázek s trhlinama (třeba tady http://mekenzie77.blog.cz/0909/brushes-praskliny) - nejlíp černobílý, ale jde to vytvořit i z barevného. Důležité je aby byla trhlina černá a zbytek bílý, ale to na konci uvidíš sama. Princip masky (se kterou budu pracovat) je takový, že čím je víc černá tím je víc průhledná a naopak.
  2. Otevři si v Gimpu svůj obrázek
  3. Přidej si jako novou vrstvu obrázek s prasklinou (Horní menu: Soubor -> Otevřít jako vrstvy)
  4. Přidej novou vrstvu nad podkladový obrázek (je jedno jestli bude jednobarevná, nebo jestli to bude taky obrázek - já jsem použil původní obrázek s prasklinou)
  5. Nově vytvořené vrstvě přidáš masku (pravý klik na vrstvu -> Přidat masku vrstvy -> Bílá úplné krytí)
  6. Tak a teď to důležité: klikni na vrstvu s prasklinou a vyber vše (CTRL+A) nebo jen požadovanou prasklinu a zkopíruj to (CTR+C) -> Klikni na masku, kterou si před chvilkou vytvořila a vlož to co si před chvilkou zkopírovala (CTRL+V)
  7. Vytvoří se nová tzv. Plovoucí vrstva, kterou je třeba tzv. Ukotvit (buď pravý klik na plovoucí vrstvu -> Ukotvit vrstvu, nebo je ve správci vrstev dole přímo tlačítko s ikonkou kotvy).

Snad jsem to napsal dost srozumitelně, pokud ne tak napiš co ti nejde. Je to podobný princip jako u návodu Práce s maskami - částečné odbarvení fotografie, tj, Práce s maskami.

Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

no chtěla jsem, aby výsledkem byl obrázek (fotografie) který má trhlinu, díru, kterou je vidět jiný obrázek (fotografie)....půjde to? :-)

Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

zdá se, že to celkem funguje :-) jen trochu zápasím s velikostí té trhliny, protože potřebuji, aby byly vidět i celé postavy :-)

Obrázek uživatele Forseti

ad1) princip je pořád stejný, horní vrstva (ta s maskou) může obsahovat cokoliv tzn. i obrázek
ad2) tak samo i prasklina může být jakákoliv, to co jsem předložil je spíš jen pro demonstraci, ale můžeš si ji nakresli sama (tj. maska s bílým pozadím a černou prasklinou), nebo modifikovat nějakou z internetu.

Přidat komentář