Jste zde

Zaoblení čáry

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli jde v Gimpu nějak nastavit "zaoblení" čáry. Tím myslím, že když něco kreslím, ta čára je pochopitelně křivá a hrbolatá, nechci přímo přímku, ale prostě uhladit tu čáru. Na tabletu se mi to dělá v některých aplikacích automaticky (při psaní a kreslení rukou) a celkem by se to hodilo i v tom Gimpu, jen jsem to nikde nenašla, tak nevím, jestli to vůbec jde...?

Předem dík za odpověď

Fórum: 
Obrázek uživatele Forseti

No tak pokud myslíme oba to samé (že třeba nakreslíš přibližně přímku a i když bude trochu hrbolatá, tak se sama narovná), tak tohle v Gimpu opravdu není.

Nicméně, pokud potřebuješ udělat přímku tak stačí s kreslícím nástrojem klepnout na plátno podržet SHIFT a tím se ti naznačí kudy půjde přímka a kliknutím to potvrdíš. Radši použij místo Tužky štětec, který je narozdíl od ní vyhlazený.

Pokud potřebuješ dělat přesnější čáry / křivky, použij nástroj Cesty (, kláv. zkr. B), v možnostech pro tento nástroj je pak tlačítko Vykreslit cestu, které už tě navede dál.

Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Ano, o tom ostatním vím, děkuji. Přesně to jsem myslela, já třeba když udělám v té své aplikaci poznámky dejme tomu přibližný kruh, tak ta moje čára je taková hrbolatá a neupravená, ale hned jak ho udělám, tak se to trochu zaoblí a vypadá to mnohem lépe (ale neudělá se přesná kružnice, následuje to ten můj tvar). Je škoda, že to v Gimpu není...

Obrázek uživatele dědek

Je to už, pravda, dávno, ale možná to pomůže jiným: v GIMPU to je. Volby nástroje, Plynulé tahy - Kvalita, Váha (2.8.10).

Obrázek uživatele Forseti

Dobrý tip, ale myslím, že bylo spíš myšleno něco jako je v Inkscape

Přidat komentář