Jste zde

strata kvality fotografie

Zdravim :)
potrebujem poradit s jednoduchou vecou ale nejak sa mi nedari, potrebujem zmensit fotografiu na presnu velkost v pixeloch, napr. na titulnu fotku na facebooku. Fotka ma cca 5000 x 3000 px a ja potrebujem rozmer stovky pixelov, ak dam vytvorit nove platno s pozadovanou velkostou a potom skusam fotku skopirovat a zmensit, vzdy dochadza k viditelnej strate kvality.
Vie niekto pomoct?
dakujem

Fórum: 
Obrázek uživatele Forseti

Jediné co mě napadá je změnit algoritmus interpolace, kterým se zmenšování / zvětšování provádí. Jsou tam v nabídce 4 (Žádný, Lineární, Kubický a Sinc(Lanczos3)), nejlepší je podle mě ten poslední. Buď je to přímo v tom okně nebo v panelu s nástroji dole.

Ono je taky trošku problém s obrázky ve formátu JPG - obvykle jsou komprimovány ztrátovou kompresí, což znamená, že při každé manipulaci (snad kromě rotací o 90° nebo zrcadlení, kde se akorát přehážou pixely) dochází ke ztrátě kvality. Zase na druhou stranu zabírá obrázek na disku méně prostoru.

Obrázek uživatele lubospo

dekuji, takze s RAWom by to nemal byt problem? takze ani iny program by nepomohol? a co tak to zmensovat postupne? v krokoch?

Přidat komentář